Barion Pixel
A szavak tettek.”

A kosár tartlama

Tovább a fizetéshez

Összesen fizetendő:

Új könyvek Atlantisz könyvek Minden bolti könyv Ajánlatunk Vásárlóink kedvencei Most különösen kedvező árú könyvek

Tekintse meg legújabb könyveinket

A magyar ókorkutatás atyja, Schönvisner István

A magyar ókorkutatás atyja, Schönvisner István
Borító: Ragasztott
ISBN: 9789634164708
Nyelv: magyar
Méret: 172*242
Tömeg: 587 g
Oldalszám: 244
Megjelenés éve: 2024
-10%
4 900 Ft
4 410 Ft
Kosárba
Raktáron
A kedvezményes árak kizárólag a webshopunkon keresztül leadott megrendelésekre érvényesek!

A magyar ókorkutatás atyja, Schönvisner István

Schönvisner István (1738-1818) volt az első tudós, aki tudomá!nyos igényű ásatást vezetett Magyarországon; régészként, az Egye!temi Könyvtár igazgatójaként, a Pesti Királyi Tudományegyetem érem- és régiségtan-professzoraként is maradandót alkotott. Nevé!hez köthetjük az első magyar városmonográfia megírását, hazánk pénztörténetének összefoglalását és a magyar műemlékvédelem kezdeményezését is.
Gazdag és eredményes életpályáját ugyanakkor még nem vizs!gálták átfogó módon: részletes életrajz nem készült róla, továbbá könyvtárosi, valamint egyetemi oktatói működéséről is csak elszórt említéseket lehet találni. A korabeli tudományosság legmagasabb színvonalán megalkotott három régészeti, valamint két numizma!tikai témájú művéről, elkészülésük körülményeiről, értékükről sem született mindeddig összefoglaló munka. Sánta Sára ezért a jelen könyvben megkísérli, hogy európai és magyar összefüggésbe helyezve bemutassa a tudós Schönvisner István sokoldalú munkásságát.
Sánta Sára (Budapest, 1988) az ELTE Bölcsészettudományi Ka!rán végzett klasszika-filológia szakon, majd ugyanitt szerzett tudo!mányos fokozatot (PhD) a történelemtudományi doktori iskolában, a történelem segédtudományai doktori programon. 2022-ben meg!védett doktori disszertációjáért 2023-ban Sahin-Tóth Péter-díjban részesült. 2024 óta a Bölcsészettudományi Kutatóközpont Törté!nettudományi Intézetének posztdoktori ösztöndíjas kutatója. Kutatási területe a kora újkori latin nyelvű történetírás, azon belül is a 16-18. századi antikvarianizmus, vagyis az ókorkutatás története, valamint a kora újkori könyv- és könyvtártörténet.





Kapcsolódó könyvek

Ez az oldal sütiket használ a felhasználói élmény fokozása érdekében. Részletek Elfogadom