Barion Pixel
Words are deeds.”

Cart content

Checkout

Total price:

New books Atlantisz books All books in shop Our recommendation Customers favorite Discount Books

Check out our latest books

Terézvárosi barangolás - Szecessziós házak a Nagykörúton túl

Terézvárosi barangolás - Szecessziós házak a Nagykörúton túl
Cover: Fűzött
ISBN: 9789635431885
Language: magyar
Size: 130*200
Weight: 304 g
Page no.: 187
Publish year: 2022
-10%
3 699 Ft
3 330 Ft
Out of stock
Discounted prices are valid only for orders placed through our webshop.

Terézvárosi barangolás - Szecessziós házak a Nagykörúton túl

Szabadon kanyargó formák, virágok és indák, fiatalos lendület, üdeség és nyitottság... - a szecesszió, a múlt századelő modern stílusa a főváros építészetében is megjelent.

Budapest talán legértékesebb szecessziós bérházait és villáit Terézvárosban találjuk. Itt épült fel a főváros legkorábbi szecessziós bérháza, és a gyönyörűen felújított Lederer-palota is, amely híven idézi meg a századforduló izgalmas korszakát. A 20. század eleji Budapest egyik mágnása, Schiffer Miksa is egy szecessziós villában élt.

Sétakönyvek sorozat második része nemcsak építészeti leírást ad Budapest legszebb századfordulós épületeiről, de azt is megtudhatjuk, hogy kiknek köszönhetjük mindezt. Az építészek bemutatása mellett az építtető családok izgalmas történetei is napvilágra kerülnek.

Sétára fel!





Related books

This site uses cookies to improve your user experience. Details Accept